BESEM TİYATRO GRUBU 27 HAZİRAN 2017 OYUNUNU PROFİLO AVM.DE GERÇEKLEŞTİRDİ.

Bedensel Engellilerin istihdamı ve yaşam standartları ile sosyal olanaklarının geliştirilmesi amacıyla çeşitli projeleri destekleyen Yaşar Karakelle Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Karakelle’ nin 6 yıldır Ana sponsoru olduğu Besem’in ’Bu İşte Sakatlık Var’ adlı tiyatro oyunu Besem oyuncuları tarafından sahnelendi. Adana ve diğer illerden gelen Tiyatro oyuncularının Profilo avm sahneledikleri oyuna tiyatro severler yoğun ilgi gösterdi.

Bir şirketin engelli çalışan alımı yapılacağına dair gazeteye verdiği iş ilanı üzerine yaşananları konu alan ‘' Bu İşte Bir Sakatlık Var  '’oyununda, engellilerin günlük yaşamda ve iş yaşamında karşılaştıkları güçlükler ve vermek zorunda kaldıkları mücadele etkileyici bir dille aktarılıyor.

Oyunda rol alan Besem Başkanı Cengiz Kızılkaya,  '' Besem’in ülke genelinde 27 oyuncusu bulunan resmi bir kurum olduğunu söyleyerek amaçlarının yardım toplamak değil tiyatro yapmak ve insanlara seslerini duyurmak olduğunu söyledi. Türkiye’nin bu amaçla kurulan ilk engelli oluşumu olduklarının altını çizen Kızılkaya, “‘Bu İşte Sakatlık Var '’ ile seyirciyle bir empati olanağı sunmayı hedefliyoruz. Bir tiyatro topluluğu olarak amacımız daha fazla insana ulaşabilmek ve sesimizi daha geniş kitlelere duyurabilmek. Bu nedenle belediyelerin ve özel kuruluşların desteğine ihtiyacımız var. Oyunu sahneye koymamıza önemli katkılar sağlayan Yaşar Karakelle Grup yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Karakelle ' ye teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

En son oynadıkları oyunda gazeteci ve oyuncu olan Muharrem Erdemir, Ünsal Kızılkaya, Zeynep Polat, Erdoğan Özerdem ve Yaşar Duymuşta  rol alarak oyunculara destek verdi. Ayrıca destek verenler arasında ünlü tiyatrocu ve oyuncu Tevfik Yapıcı, Yeşilçam oyuncusu Hasan Yıldız ve Tiyatrocu, Oyuncu  Halis Bayraktarda oyunu izlemeye gelerekte destek verdiler. Oyunun sonunda da plaket töreni oldu.

https://www.magazinci.com/icerikler/kultur-sanat/besem-tiyatro-grubu-son-oyununu-profilo-avm-de-gerceklestirdi-_57469.html