YENİ KORONAVİRÜS COVID-19 ÖNLEMLERİ HAKKINDA DUYURU

16.03.2020

Yeni koronavirüs Covid-19’un Dünya Sağlık Örgütü Tarafından pandemi ilan edilmesinin ardından Ülkemizde alınan önlemler göz önünde bulundurularak BESEM tarafından düzenlenecek olan Mart - Nisan ve Mayıs tarihlerindeki Tiyatro gösterileri geçici bir süre ile ertelenmiştir. Tiyatroların düzenleneceği tarihler önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.

BESEM için halkımızın ve oyuncularımızın sağlığı, tüm sonuçların önündedir.


DUYURU! KAPINIZA GELEN VE YARDIM İSTEYEN İNSANLARA KARŞI HALKMIZI BİLGİLENDİRME

27.05.2017

Son günlerde İstanbul`da aldığımız duyuma göre bizim ismimizi kullanıp firmaların yanlarına giderek ilk önce, bedensel engelliler sanat merkezi olarak sizlere destek vereceğiz diyor.Daha sonra tekrar gelerek yapmış oldukları oyunda eksik kalan satışları olduğunu söyleyerek firmanın kalan biletleri almasını sağlayan bir bayan olduğunu tespit ettik.Siz değerli destekçilerimizin bu bayana karşı çok dikkatli olmasını rica ediyoruz.

BESEM bedensel engelliler sanat ve eğitim merkezi olarak bizim hiç bir şekilde sahada çalışan personelimiz bulunmamaktadır, İstanbul`da ki oyunlarımızın biletlerini Call Center departmanımızdaki arkadaşlar arayıp sizlerden randevu aldıktan sonra  adresinize ulaştırılmaktadır.

Biletlerimizin üzerinde ana sponsorumuz YAŞAR KARAKELLE GRUP Logoları mevcuttur, lütfen kapılarda dolaşan kişilere itibar etmeyiniz

Saygılarımızla

Hüseyin Cengiz KIZILKAYA

Kurucu / BAŞKAN


KAMUOYUNA DUYURULUR!  BASINA YANSIYAN KORSAN TİYAOROLARA KARŞI HALKIMIZI BİLGİLENDİRME

22.11.2014

BESEM BEDENSEL ENGELLİLER SANAT VE EĞİTİM MERKEZİ olarak son zamanlarda ortaya çıkan ve kuruluşumuzun taklidini yapan korsan tiyatrolar ile ilgili yazılı ve görsel basında yer alan haberler, bizlere destek veren değerli halkımızın düşüncelerinde soru işareti olmasına sebep olmuştur. Bu konu ile ilgili halkımıza BESEM hakkında açıklama yapma gereği duyduk.

BESEM 1996 yılında TÜRKİYE’ de Hüseyin Cengiz KIZILKAYA tarafından kurulan ilk bedensel engelliler tiyatro grubudur.Tiyatro oyuncularımız çeşitli engelli gruplarından oluşan engelli oyunculardır.TÜRKİYE’ nin  %80 inde belirli aylarda tiyatro gösterileri düzenlemektedir. İlkleri yaşatmayı seven BESEM, Adalet Bakanlığından izin alarak ilki fethi’ ye cezaevinde olmak üzere bir çok cezaevinde ücretsiz tiyatro oyunu oynamıştır,yine down sendromlu çocuklar için ücretsiz tiyatrolar düzenlemiştir.1996 yılından içerisinde bulunduğumuz 2014 yılına kadar TÜRKİYE’ nin büyük bir kısmında tiyatrolar düzenleyerek engellilere yardım etmeyi sürdürmektedir.

Bizlere destek veren değerli halkımızdan korsan tiyatrolara karşı dikkatli olmalarını önemle rica ediyoruz. Basında yayılan haberler İSTANBUL ilimizde gerçekleştiği için İSTANBUL’ daki değerli destekçilerimizin biletlerini alırken BESEM ve Ana sponsorumuz YAŞAR KARAKELLE GRUP logolarına dikkat etmelerini rica ediyoruz. İSTANBUL’ da bilet ücretleri 150.00 TL dir.

Vermiş olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür eder, yeni oyunlarımızda sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarım.

Hüseyin Cengiz KIZILKAYA

Kurucu / BAŞKAN