Selim Yıldız ( Yönetmen / Yazar )

(%40 Ortopedik Engelli ) 05.04.1981 Muğla'da dünyaya geldi. 1999 yılından bu yana aktif olarak tiyatro yazarlığı,oyunculuk ve yönetmenlik yapmakta. Bir çok tiyatro ekibi ile ülkenin bir çok yerinde sahne aldı. Sayısız yetişkin Tiyatro'sun da gerek başrol gerekse yan rollerde oyunculuk yapma fırsatı yakaladı. Hâlâ Besem tiyatrosunda yazarlık yapmakta.

Sevim Yıldız Çeliker

(%45 Ortapedik Engelli) 1969 yılında Eskişehir’de sol el ve sol Kolundan bedensel engelli olarak dünyaya geldi. Tıp dilinde buna poland sendromu denilmekte. 25 yıldır evli Damla ve Ozan adında iki çocuk annesi. Eskişehir Ticaret Lisesi mezunu Anadolu Üniversitesi halkla ilişkiler birinci sınıftan terk. 1997 yılında Eskişehir askeri hastanesine %45 engelli raporu ile bilgisayar operatörü olarak işe başladı . 2013 yılında Eskişehir Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yaklaşık 7 aylık süren tiyatro eğitimi ile oyunculuk sertifikası aldı. 2015 yılında BESEM Bedensel Engelliler Sanat Eğitim Merkezi ile tanıştı ve 5 yıldır Pakize adlı karaktere Can vermekte.

Maksut Önel

(%60 Ortopedik Engelli) 25.09.1957 yılında Ağrı ilinde doğan ilk okul 1.ve 2. sınıfı Ağrıda 3. sınıfı Erzurum’da 4. ve 5. Sınıfları’ da Adana tatbikat ilk okulunda okudu. Orta okuluna Adana ziyapaşa okulunda devam etti. Çocukken çocuk felci geçirdiği için sol ayağı tümden engelli oldu. 1 oğlu var eşi 1997 yılında rahatsızlık nedeniyle vefat etti . 20 yıl önce Cengiz kızılkaya ile tanışarak BESEM Bedensel Engelliler Sanat Eğitim Merkezi Tiyatro Topluluğunda sahne almaya başladı.

Muttalip Altun

1974 Osmaniye doğdu. Küçük yaşta geçirdiği kaza sonucu engelli oldu, 1997 yılında Osmaniye Bedensel Özürlüleri Koruma ve Yaşatma Derneğinde kurucu üye olarak görev aldı. 2008 yılında derneğin ismini değiştirip 7 ocak engelliler spor klubü derneği olarak yaptı ve başkan seçildi. 2005 yılında tekerlekli sandalye basketbol oyuncusu oldu 2009 yılında antrenörlüğe geçiş yaptı. Yerel basın da köşe yazarlığı ve Radyo programcılığı yaptı. 2002 yılında besem tiyatro grubu ile tiyatro oynamaya başladı ve oyuncu olarak devam ediyor.

Tuncay Fırat

(%60 Ortopedik Engelli) 1968 Adana seyhan doğumlu evli 1992 den itibaren engelliler derneklerinde faaliyetlere bulundu. 1996 yılında BESEM Bedensel Engelliler Sanat Eğitim Merkezi Tiyatro Topluluğu ile tanıştı ve tiyatro sahnelerinde rol almaya başladı ve halen devam ediyor.

Semih Kuşin

(%60 Ortopedik Engelli ) 20.11.1977 de Tatvan'da dünyaya geldi. İlk öğretimini Tatvan'da Lise eğitimini İzmir'de tamamladıktan sonra 1998'de Besem ile tanıştıktan sonra tiyatro sahnelerinde yer almaya başladı ve halen devam ediyor. İzmir'de yaşıyor evli ve 2 çocuk babası.

İsmail Gündüz

(%45 Ortopedik Engelli) 1977 Şanlıurfa ilimizin suruç ilçesinde dünyaya geldi. 2 yaşında geçirdiği çocuk felcinden sonra hayatına engelli olarak devam etti. Uzun yıllar tiyatrolarda sahne aldıktan sonra yaratıcı drama ve uygulama tiyatro eğitmenliği yapmakta 2009 yılında BESEM ile tanıştıktan sonra sahnelerdeki yerini aldı.

Serkan Şahin

(%80 Ortopedik Engelli) 1978 Ankara da doğumlu. Çocuk felci geçirerek Tekerlekli sandalyeyle engelleri aşarak yürüyor. Lise mezunu, Ankara göğüs hastanesinde memurluk yapıyor. 2012 yılında BESEM ile tanışarak tiyatro sahnesinde yerini aldı.

Bilal Kalaycı

(%45 Ortapedik Engelli) 01.01.1966 Adıyaman'da dünyaya geldi. Yavuz Selim İlkokulu, Gazi Ortaokulu ve Ticaret Meslek Lisesini Adıyaman'da tamaladı. Fen Edebiyat Fakültesi Adana, Gazi Üniversitesi Ankara, İnönü Üniversitesi Malatya ve Adıyaman Üniversitesinde Eğitimler aldı. Spor, Müzik, Sosyal ve Kültürel Faaliyetlerde aktif olarak yer aldı. Adıyaman'daki çeşitli okullarda Tiyatro ve Drama Eğitmeni olarak eğitimler verdi. Şuan sigorta ve emlak işleri ile iştigal ederken BESEM Bedensel Engelliler Sanat Eğitim Merkezi Tiyatro Topluluğu ile tanışarak tekrar Tiyatro sahnelerine geri döndü. Evli ve 3 kız babası.

Selahattin Efe

(%70 Ortapedik Engelli) 1965 Ankara Altındağ doğumlu. 14 yaşında bir tren kazası sonucu iki ayağını kaybetti. 15 yaşında bağlama ile tanıştı ve 30 yılı aşkın bir süre pek çok sanatçıya bağlama çaldı. Bu arada profesyonel olarak yüzme ve tekerlekli sandalye basketbol sporları ile uğraştı yüzme dalında 35 madalya ile spor hayatını taçlandırdı. 8 yıldır ise BESEM Bedensel Engelliler Sanat Eğitim Merkezi Tiyatro Topluluğun'da tiyatro oyuncusu olarak hayatını devam ettiriyor.

Yalçın Dövenler

(%78 Ortopedik Engelli) 27.01.1972 Erzurum’da sol kolundan engelli olarak dünyaya geldi. İlk ve Orta öğretimini İstanbul Maltepe Şair Mehmet İlköğretim okulunda tamamladı. Dizi ve tiyatro oyuncusu olarak geçimliliğini sağlamaktadır. 2010 Yılından itibaren Besem’ le tanışarak sahnede yerini almıştır.

Yılmaz Sezen

(%90 Görme Engelli) 1972 yılında Tokat ili Zile ilçesinde dünyaya geldi. Gözlerini doğuştan kaybetti. İlkokul ve ortaokulu Ankara Körler okulunda okudu. İhlas Holding Adana bölge Müdürlüğü’nde çalıştı. 2006 yılında Besem ile tanışarak o günden itibaren Besem’ de Tiyatro faaliyetlerine devam etmekte. Evli ve bir oğlu var.

Ercan Erdoğdu

(%50 Ortopedik Engelli) 1974 yılında İstanbul'da doğdu. 1988 yılında geçirdiği iş kazasından sonra engelli olarak hayatına devam etti. 1999 yılında tiyatro sahnelerinde yer almaya başladı. 2020 yılında BESEM ile tanışarak sahnedeki yerini aldı.

RECEP ŞANLI

(%65 Ortopedik Engelli) 1965 yılında Şanlıurfa'da dünyaya geldi. 1,5 yaşında çocuk felci geçirdi ve hayatına engelli olarak devat edtti. İlk öğretimini 1973 yılında Adana Yerleşik Barbaros ilköğretim Okulunda tamamladı. Ortaöğretim'ini 19 Mayıs Orta okulunda bitirip Erkek lisesinde mezun oldu. Anakara ve Adana Milli Eğitim'de görev yaptı. 2014 yılında emekli olduktan sonra BESEM 'de müzisyenlik olarak tiyatro oyunculuğuna devam ediyor.

Uğur Polat

1985 İnegöl doğumluyum %60 ortopedik engelliyim 2006 yılında tiyatroyla tanıştıktan sonra 2011-2013 yılları arasında BESEM bedensel engelliler tiyatrosunda misafir oyuncu olarak bulundum , yazarlık yönetmenlik ve drama eğitmenliği yapmaktayım.

MEHMET ALİ BİNGÖL

(%46.ortapedik engelli) aslen Bitlis hizanlı 21.05.1979.adana doğumlu ilkokul dördüncü sınıftan terk geçirmiş olduğu ameliyatlarda dolayı 2002 yılında Hüseyin cengiz kızılkaya ile tanıştı besem bedensel engelliler sanat eğitim merkezi tiyatro topluluğu ile alaylı bir şekilde tiyatro dizi ve sinama oyuncusu olarak hayatına devam etmektedir